Pitva cartomizéru od RoyalSmokers

(druhá generace, pro elektronické cigarety se závitem Joye 510)
Pitva cartomizéru od RoyalSmokers

 

V dnešní pitvě se podíváme na útroby pacienta, kterého k nám dopravil uživatel našeho fóra Hully  a patří mu za to náš dík.;-)

Musím říct, že jsem poměrně dost pátral, co jsou tyhle cartomizéry zač a nějakého výsledku jsem se nejspíš dobral. Samotní RoyalSmokers své aktuální modely označují jako: EDITION2 (C-E2) Release 3 . Protože při psaní tohoto článku testujeme jejich V-GO 808D s Cartomizéry TURBO XL 500  , máme nejlepší možnost jak porovnávat. Je to také důvod, proč jsem toto zveřejnění pozdržel.
Naše aktuální zkušenost je tedy taková, že Release 3 již poměrně funguje. Tudíž bych si tipnul, že verze od Hullyho bude Release 1-2. Zatímco u jeho verze, je pod gumovým špuntem přepážka, ve které je jedna větší díra nad spirálkou, 4 menší kolem a 2 malé úplně po stranách, tak u Release 3 je to trochu jinak. Pod špuntem je ještě průhledný, nejspíš silikonový kroužek a až pod ním přepážka. V ní je však pouze jedna středová díra nad spirálkou a dvě menší úplně po stranách. Každopádně té starší verzi se moc nechtělo nasávat liquid ke spirálce a ta tak naškvařovala knot, který pak nechutně páchnul. U nové verze je to již o cca 50% lepší, ale i tak to stále není ono. Vývoj jde ale stále kupředu a tak třeba přijde Release 4, kde již bude vše  fungovat na 100%.

Toliko k mému zjištění o různých verzích a pojďmě již na sál.

 

Po odstranění špuntu je jasně vidět ona dírkovaná přepážka. Z těla jsem odlepil černou izolačku a náhle máme nádherný ocelový cart.

No a nyní přišla na řadu již hrubá síla, v podobě dvou kleští. Jedny na závit a druhé na tělo., jemné kroucení tam a zpět a po chvilce vše povolilo. Zbytek již jde lehounce a tak jsem pomalinku vytahoval vnitřek ven. 

Při vytažení je vidět, že již od závitu vede středem hubená kovová trubička, kterou proudí vzduch, při potažení, kolem žhavící spirálky . Tím je jasné, proč tento cart nelze plnit kapáním na závit. Liquid by prostě protekl přímo na spirálku a dál by tekl druhou stranou ven. Knot je protažen středem spirálky a po stranách je sveden do prostoru pod ní. Tam je vytvořena izolovaná nádržka, do které se plní liquid. Drátky jsou zakončeny až pod špuntíkem, který brání liquidu protéct ke kontaktům u závitu. Ačkoliv jsem se snažil být hodně opatrný, tak to nepřežil ani jeden z drátků. Dalo by se jednoduše naletovat  nebo udělat motaný spoj, ale u tohoto cartu mě to ani nijak nemrzí.
Každopádně pokud budete někde tyto carty pořizovat, zjistěte si jejich datum výroby. Ty nové co máme my, mají uvedeno 16.7.2010. Na těch od Hullyho je 16.5.2010.     

Závěr pitevního protokolu:

Pacient tentokrát nepřežil, ale to se snad v pitevně ani neočekává  :-)). 

Za e-cigareta fans
Rumlik
 
 
 

Facebook
 
 
Podporujeme:
 
http://www.efvi.eu/index.cs.html
 
 

  Vlastní vyhledávání

RSS kanál

Syndikovat obsah